TELEMARKOVÁ NOC ŠPINDL 2016

Kvalitní závodění i spousta nových tváří

 

Letošní ročník ČTP (Českého telemarkového poháru) odstartoval 16.1.2016 ve Špindlu. Kromě večerního závodu Sprint Classic se celé odpoledne zadarmo testovalo, učilo a trénovalo. Workshopů se zúčastnili pokročilí, začátečníci, běžkaři, jasankáři, dospělí i děti. 

 

30 párů telemarkových lyží a 40 párů bot (NTN i 75mm), bylo po většinu odpoledne i večera neustále na nohou horlivých zájemců. Za materiálové zajištění testcentra a půjčovny patří velký dík:

Scottu (www.scottsport.cz), Telemontenegru (www.telemontenegro.cz) a Hudy Jičín ve spolupráci s SK Loquitas (www.telemark.cz  a  www.loquitas.org)

 

Ze všech, kteří si vyzkoušeli telemarkový poklek poprvé nebo přišli jen kvůli vyladění a otestování nového telemarkového materiálu, jsme měli velikou radost. Výukové skupiny začátečníků a běžkařů telemarkistů byly na svahu pořádně vidět, stejně jako veselé obličeje dětí zkoušející své první teleoblouky.

 

Po rychlé úpravě svahu na náš čekalo dalších pět hodin nabitých telemarkem na osvětleném a pro telemark uzavřeném Malém hanku ve Svatém Petru. Nejprve se jelo první kolo závodu Sprint Classic, které startovalo z dolní části Velkého hanku, nechyběl tradiční skok a divácky atraktivní běžecká část. Na start se postavilo téměř 50 závodníků.

 

V kategorii mužů se po prvním kole dostal do čela úřadující mistr republiky Ondra Hegar v čase 58,69. Ještě o pár setin lepší čas zajel Matěj Holub, který ovšem získal trestnou vteřinku. Velmi zajímavý byl souboj o 5.až 14. místo, kdy se deset borců vmáčklo do tří vteřin rozdílu. 

 

V závodě žen první kolo naznačilo, že hlavní favoritky nenechají nic náhodě. Míša Klečkoá zajela parádní čas 1:06,28, který by mezi muži v prvním kole stačil dokonce na 6. místo.  Za Míšou dojela s malou ztrátou Anežka Přibylová. Výsledky žen ukázaly, že v této kategorii kvalita nahrazuje kvantitu.

 

FOTO: Jiří Všetečka / Telemark.cz/

 

Na první kolo navazoval Závod telemarkových nadějí, tzn. dětí ve věku do 15ti let. Závodu na běžkách nebo telemarkách se zúčastnilo deset dětí. Závod byl krásnou konfrontací všech lyžařských stylů. Mezi závodníky byli telemarkisté, lyžaři běžci a sjezdoví specialisté, všichni však s volnou patou. Jelikož se jelo na trati podobné Sprint Classic, bylo nutné zvládnout sjezd i běh. Ceny dětem rozdali členi spolku Špindlerovských lyžníků, kteří obohatili program sjezdem Malého hanku a zajímavým vystoupením v dobovém oblečení, které mělo velký divácký ohlas.

 

Druhé kolo se jelo ve stejné trati. Mezi muži se druhým nejlepším časem blýsknul Ondra Novák (57,91), v součtu to ovšem na vylepšení čtvrté pozice nestačilo.

Jelikož ani druhé kolo žen žádné změny v pořadí na prvních třech místech nepřineslo, tak se pořádající spolek Kérkonošská Telechasa mohl radovat ze třetích míst dvou navrátilců do ČTP. Body za třetí místo si totiž odnesli Ondra Falta, který velmi dobře zvládl první závod po dlouhé zdravotní přestávce, a Zuzka Struková, která slavila návrat mezi branky pár měsíců po narození dcerky Nikolky. 

 

FOTO: Jiří Všetečka / Telemark.cz/

 

Vyhlášení a večerní program proběhl přímo pod svahem v Restauraci Svatý Petr. Kromě krásných cen pro všechny závodníky a pořadatele bylo díky bohaté sponzorské nadílce i mnoho cen v tombole. Plánovaný večerní koncert byl bohužel zrušen kvůli zdravotní indispozici zpěvačky kapely YOUR CHOICE, ale i tak se snad celá Telemarková noc Špindl 2016 všem zúčastněným líbila a přivedla k telemarku další nadšence.

 

Český telemarkový pohár 2016 pokračuje na těchto místech a v těchto termínech:

13.2.2016 Klíny-VOLNÁ PATA

5-6.3.2016 Dolní Morava-MČR V TELEMARKU

19.3.2016 Rokytnice nad Jizerou-O ZLATÉ TELE

 

Děkujeme všem účastníkům, sponzorům, Skiareálu, pořadatelům a rozhodčím Telemarkové noci Špindl 2016, že jste s námi sdíleli radost z kopce plného "volnopatkářů".

 

Za pořadatele,

Pavla Zavoralová

 

 

 článek ke stažení v pdf zde: 

TELEMARKOVÁ NOC ŠPINDL- VÝSLEDKY

VYSLEDKY MUZI.pdf
VYSLEDKY ZENY.pdf

 

Telefestival 2016 - Telemarková noc Špindl


  

sleduj novinky ohledně akce na facebooku  

Další nejvyšší vrchol hromadně dobyt!

Pomalu ale jistě pracujeme na dobývání nejvyšších vrcholů České republiky.

Ku příležitosti výjezdního zasedání Telechasy jsme zvolili Ještěd a tak je v tabulečce zase o jednu horu ke zdolání méně!

Zaručený tip na úspěch pro letošní zimu!

SKOL… pozdrav lyžařů?

21.11.2014

Jako zarytí milovníci lyžování jistě víte, že když na sebe natrefí dva a více do lyží obutých jedinců, pozdraví sami sebe stylově: „SKOL!“

Vzhledem k dnešnímu mezinárodnímu dni pozdravů zapátrali jsme v hlubinách internetu, abychom se o tomto unikátním pozdravu dozvěděli něco víc. Myslíte-li si, že pozdrav přišel stejně jako lyžování samotné ze severu, máte pravdu! Myslíte-li si, že se i na severu lyžaři zdraví pozdravem SKOL, jste pěkně na omylu!

V poválečných dobách českých vznikl křížovkářský termín „lyžařský pozdrav z Norska“  tedy SKOL. Inspirováni k tomu křížovkáři byli pravděpodobně delegací norských lyžařů, kteří před každým panákem kořalky během večerních družeb s českými skijáky zvolali SKOL! Jelikož se jednalo o významnou delegaci učitelů lyžování, byl i SKOL považován za lyžařský pozdrav, nikoliv  za výraz, jež je v současných jazycích překládán jako anglický výraz „cheers“, nebo naše klasické „na zdraví“!

Půjdeme-li ještě trošičku dál do historie a popídíme se po významu slova SKOL, vrátíme se až do časů divokých Vikingů. Výkřiky SKOL neznamenali nic mírumilovnějšího než to, aby spolubojovníci nezapomněli useknout horní části lebek nepřátel. Po boji z těchto lebek Vikingové pili na znamení úcty ke svým nepřátelům!

Jste-li v tuto chvíli šokováni, kam jsme se až od lyžování dostali, nedělejte si ještě iluze, protože dle jiných pramenů je SKOL vlastně pozdravem cyklistickým! Autor tohoto tvrzení uvádí pozdrav  v původním celém znění: „ Z kol – jdeme na pivo!“

Lyžaře tentýž autor nabádá, aby se zdravili pozdravem:“Lyž si řiď!“  :)

 

Z telechasní nástěnky

Telechasa zná vítěze TELEcupu!!!

31.08.2012 11:35
  Telechasa zná vítěze TELEcupu!!!

Šnékupka pokořena!!!!

24.06.2012 12:00
Neuvěřitelné se stalo skutečností a naše expediční výprava se konečně (na třetí pokus) sešla, aby pokořila vrchol český nejvyšší - horu Sněžku!! Až...

Kolo pro život Vrchlabí... aneb jak nevypustit duši při tlačení na Bubákov :)

23.06.2012 12:00
Další bajkersky cyklistickou aktivitou, kam jsme se směle jakožto zástupci telechasnického cyklistického oddělení vydali, byl závod ze seriálu...

V-řade-brusling u jezer lužických

13.06.2012 08:16
Další společná hromadná akce charakteru letního je za námi!! O víkendu 9.-10.6. vyrazila Telechasa za hranice země české, aby zdolala nástrahy...
<< 3 | 4 | 5 | 6 | 7 >>

Telechasnická keška

Kérkonošská Telechasa ukryla svůj tajný telemarkový poklad a jen příznivci geocachingu ho mohou najít! ;)

GC4Y0ZH

Do světa jsme vypustili i TeleKrakonoše z Kérkonoš. Rád by doputoval až do dalekého Telemarku přes všechny možné lyžařské areály.

 

 

 

 

Nazdáááj!!!!

Tak už je to tu!!! My jsme Kérkonošská telechasa!!! Jsme nadšeným telemarkovým klubem a hodláme proniknout do celého toho kérkonošského i ostatněhorského světa!! :) Takže s námi začněte počítat!

Někteří z nás telelýže ovládají vcelku parádně, někteří jiní se pro ně prostě nadchli a zatím bojují se silou v malíčku, tuhostí botek, hloubkou nákleku a celkovou koordinací pohybu vlastního i obou lyží!! :) Co nás ale spojuje je nově objevená úchvatnost tohoto pohybového počínání!!!

Naším hlavním sídlem se stal skiareál Herlíkovice, takže s největší pravděpodobností každý prohánějící se telemarkista v Herličkách, koho uvidíte, bude náš Telechasník!!!

 

TELECHASNICKÝ MOTIVÁTOR 2015

JARO 2015

silnice: Martin Nassler 1306km

MTB: Martin Nassler 790km

běh: Veru 208km

brusle: Terka Hájková 230km

túristika: Martin Nassler 58km

plavání: Terka 1,25km! :)

nej námořníci: Martin Bílek a Pepa Vinš 27,63km

 

Průběžné výsledky